Wycieczka do Wrocławia

W dniach 7 – 8 maja 2019r. uczniowie klasy Va i Vb wraz wychowawcami  i opiekunami pojechali na wycieczkę do Wrocławia. Zwiedzanie rozpoczęli od wizyty w pięknym Ogrodzie Zoologicznym wraz afrykarium. Następnie obejrzeli pokaz „Fontanny Wrocławskiej”. Ostatnim punktem pierwszego dnia było Hydropolis – centrum wiedzy  o wodzie, w którym z przewodnikiem i za pomocą różnych technologii multimedialnych oraz interaktywnych instalacji poznawali wodę z rożnych fascynujących perspektyw. Rankiem kolejnego dnia rozpoczęli dalsze  zwiedzanie „Śladami piłkarzy” od Stadionu Śląska Wrocław.  Spacerując po Rynku, poznawali zabytki i architekturę  stolicy Dolnego Śląska. Miłym akcentem na koniec była wizyta w najmniejszej na świecie fabryce słodyczy „Cukier Lukier”, w której dzieci zobaczyły, jak wyrabia się cukierki i lizaki.

Zadowoleni i pełni wrażeń piątoklasiści  wrócili do domu.