Wycieczka do Ogrodu Doświadczeń

05.10.2017r. uczniowie klas drugich gimnazjum wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Krakowa. Pierwszym przystankiem był Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema, gdzie na sześciu hektarach parkowej zieleni znajdują się oryginalne, duże urządzenia. Ich zadaniem jest pobudzać do myślenia i uczyć, ale również bawić tak, by przyswajanie wiedzy stało się przyjemnością. Gimnazjaliści podzieleni na cztery grupy mogli własnoręcznie przeprowadzić doświadczenia z dziedziny optyki, hydrostatyki, akustyki i mechaniki. Uzupełnieniem zwiedzania Ogrodu Doświadczeń były warsztaty pt. „Zabawy z ciśnieniem” oraz „Trąbka kibica”, w których nasi uczniowie aktywnie brali udział.

Drugą atrakcją wycieczki był seans filmu pt. „Powiernik Królowej” w kinie Cinema City. Ten biograficzny dramat to historia niezwykłej przyjaźni, jaka połączyła brytyjską królową Wiktorię z Abdulem Karimem, indyjskim muzułmaninem, który towarzyszył jej i służył przez ostatnie 15 lat panowania królowej.

Wycieczka edukacyjna bardzo podobała się gimnazjalistom, którzy w niekonwencjonalny sposób poszerzali wiedzę i zdobywali nowe umiejętności.

Wycieczka do Ogrodu Doświadczeń