Wolontariusze z SP5 dla WOŚP

PRZEJRZYJ NA OCZY” to hasło przewodnie 30. jubileuszowego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się w niedzielę, 30 stycznia 2022 r. Z wielkim zaangażowaniem i entuzjazmem dołączyli do niego wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Andrychowie, którzy, mimo niesprzyjającej pogody, zbierali datki do puszek, by pomóc potrzebującym. Starali się każdego darczyńcę obdarować uśmiechem i tradycyjnym czerwonym serduszkiem. Uczniowie wiedzą, że wzrok to najważniejszy zmysł człowieka. Jakiekolwiek problemy z nim związane wpływają na ogólny rozwój i poznawanie świata, dlatego tak istotne jest szybkie stwierdzenie ewentualnych nieprawidłowości i podjęcie leczenia, a czynnikiem niezbędnym do prawidłowej diagnozy i wdrożenia terapii jest nowoczesny sprzęt. „Orkiestra” w tym roku zagrała, by zapewnić najwyższe standardy diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Po zakończonej akcji uczniowie pod opieką nauczycieli przekazali puszki do sztabu WOŚP w Andrychowie. Tam zostały one otwarte, a ich zawartość przeliczona. Łącznie nasi uczniowie zebrali kwotę 3725,72 zł.

W tym roku wolontariuszami z SP nr 5 byli: Lena Szmyd – Semko, Nadia Paciorek, Otylia Jakubowska, Agata Jakubowska, Lilia Wróbel, Maja Trzaska, Roksana Ciszek, Mikołaj Jamróz, Szymon Schabowicz, Igor Kawalec.

Dziękujemy!

Opracowała: mgr Krystyna Fluder