Wizyta przedszkolaków w naszej szkole

W ubiegłym tygodniu gościliśmy w naszej szkole dzieci, które we wrześniu rozpoczną naukę w klasie pierwszej. Przedszkolaki wraz z wychowawcami otrzymały od nas zaproszenie, aby mogły poznać i zwiedzić szkołę oraz uczestniczyć w przygotowanych specjalnie dla nich zajęciach. Wizyta rozpoczęła się od powitania dzieci przez Panią wicedyrektor Agatę Miarkę, która opowiedziała o funkcjonowaniu naszej szkoły. Następnie uczniowie w małych grupach uczestniczyli w zajęciach przygotowanych przez nauczycieli klas I-III. W trakcie lekcji pokazowej nauczyciele wykorzystali różne pomoce dydaktyczne, co wywołało u przedszkolaków dużą radość i motywację do pracy oraz ośmieliło ich do podejmowania interakcji z kolegami i nauczycielami. Dzieci rozwiązywały zadania z wykorzystaniem maty do kodowania, poznały zasady działania oraz same tworzyły trasy dla robotów typu Ozobot, a największą radość sprawiły im ćwiczenia z wykorzystaniem interaktywnej podłogi. Przy okazji zajęć przyszli uczniowie mogli poznać naszą szkołę, zobaczyć sale lekcyjne i świetlicę. Na pożegnanie nasi mili goście otrzymali drobne upominki – kolorowe wiatraczki.

Dziękujemy Paniom wychowawczyniom z Przedszkola nr 3 oraz Przedszkola im. Jana Pawła II w Andrychowie za pozytywną odpowiedź na nasze zaproszenie i odwiedzenie naszej placówki wraz z podopiecznymi. Dzięki odwiedzinom przedszkolaki poznały nowe otoczenie. Jak pokazuje nasze kilkuletnie doświadczenie takie spotkania przyczyniają się do zniwelowania stresu przed pójściem do szkoły. Mamy nadzieję, że z niektórymi przedszkolakami spotkamy się we wrześniu, już w roli uczniów naszej szkoły.

Opracowała: mgr Katarzyna Łysoń