Wizyta Detektywa Piąteczki w przedszkolach

W związku ze zbliżającą się rekrutacją dla uczniów przyszłych klas pierwszych Detektyw Piąteczka wraz z nauczycielami Szkoły Podstawowej nr 5 odwiedził najbliższe przedszkola. Wizyta miała na celu przybliżenie dzieciom informacji o naszej placówce. Przedszkolaki z chęcią uczestniczyły w zajęciach, podczas których mogły się wcielić w rolę pomocników naszego słynnego detektywa. Dzieci z dużym zaangażowaniem i ciekawością rozwiązywały kolejne zagadki i zadania przygotowane przez Piąteczkę, jednak największe zainteresowanie wzbudziła wśród nich praca z wykorzystaniem robota – Dash. Zwieńczeniem zajęć było przyznanie każdemu przedszkolakowi odznaki „Pomocnika Detektywa Piąteczki”. Na koniec spotkania dzieci przekazały nauczycielom przygotowane przez siebie konkursowe prace plastyczne pt.: „Wrześniowa podróż pełna przygód w SP5”.

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się już 6 lutego 2024 o godz. 17.00 podczas Dnia Otwartego dla uczniów przyszłych klas pierwszych i ich Rodziców.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Dyrektorów przedszkoli oraz Wychowawców i Nauczycieli, którzy nas gościli. Dziękujemy również wszystkim przedszkolakom za udział w zajęciach i wielkie zaangażowanie oraz stworzenie wielu kreatywnych prac plastycznych. Mamy nadzieję, że już niedługo spotkamy się w naszej szkole podczas rewizyty.

Zapraszamy!