Wiersza cudowny teatrze (…)*

27 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej to okazji w murach naszej szkoły odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas 1-3 pod hasłem: „W świecie zwierząt”. W zmaganiach wzięło udział 17 młodych recytatorów, z których jury wyłoniło 6 laureatów:

miejsce I: Aleksandra Drąg (z klasy 3a) oraz Nel Pilarska (1b)

miejsce II: Nikola Smolec (3a)

miejsce III: Weronika Karło (1a)

wyróżnienia: Nadia Kolonko (1b) oraz Michał Stopyra (2a).

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki, a nagrodzeni już wkrótce będą reprezentować szkołę „Piątkę” w Gminnych Konkursach Recytatorskich.

Na zakończenie szkolne koło teatralne zaprezentowało uczniom zabawne przedstawienie pt. „Baśń o grzecznym rycerzu”. Szóstoklasiści pod kierunkiem Pani Katarzyny Kutkiewicz brawurowo wcielili się w swoje role, zachwycając całą zgromadzoną publiczność. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji także na naszym Facebooku.

* cytat zaczerpnięty z wiersza Belli Achmaduliny