WIELKIE GRANIE POMAGANIE

Tradycją naszej szkoły jest udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Tak było również w minioną niedzielę, kiedy grupa 21 wolontariuszy z opiekunami włączyła się w zbiórkę podczas 32 Finału WOŚP. Hasło tegorocznej imprezy brzmiało ,,Płuca po pandemii’’. Jej celem było zebranie środków, które zostaną przeznaczone na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc małych i dorosłych pacjentów na oddziałach pulmonologicznych. Uczniowie z zaangażowaniem i uśmiechem na twarzy kwestowali mimo styczniowej aury wzdłuż ulicy Włókniarzy i Lenartowicza. Zebrano łącznie kwotę 7892,97 złotych i 2 dolary, która zasiliła skarbonkę Sztabu w SP 2. Udział w akcji uwrażliwił na potrzeby innych i uzmysłowił, że pomaganie jest piękne.

Opracowała Dorota Stańczak