UWAGA  KONKURS !!!!

Czytanie jest jedną z najbardziej angażujących i stymulujących aktywności dla naszego mózgu. Pobudza wyobraźnię i trenuje pamięć. Podczas czytania korzystamy z całego mózgu, uruchamiając na przemian lewą i prawą półkulę poprzez logiczne myślenie i wyobraźnię. Czytanie jest jednocześnie najprostszą i najtańszą formą treningu pamięci, jaką możemy znaleźć. Nie potrzebujemy do niego żadnych dodatkowych materiałów. Żadnego sprzętu czy urządzeń. Książka jest zawsze na wyciągnięcie ręki.

Wszyscy dobrze wiemy jak ogromne znaczenie odgrywa w życiu każdego człowieka czytanie. Dlatego Biblioteka Szkolna ogłasza konkurs o tytuł  „Najbardziej Rozczytana Klasa  Roku”.

Konkurs przeprowadzany jest w 3 grupach wiekowych:

1 Grupa – klasy pierwsze

2 Grupa – klasy drugie i trzecie

3 Grupa – klasy piąta i szóste

Co trzeba zrobić? Czytać! A przeczytanie książki udokumentować poprzez zapisanie: autora, tytułu książki oraz krótkiej informacji o jej treści. Mile widziane są własnoręcznie wykonane rysunki lub inne prace plastyczne związane z przeczytaną książką. Wygrywa ta klasa (w każdej grupie wiekowej), której uczniowie udokumentują najwięcej przeczytanych książek. Liczymy wszystkie książki, które  zostały przeczytane w okresie kwarantanny aż do ostatniego jej dnia. Na Wasze prace czekam w Bibliotece po naszym powrocie do szkoły.

Życzę dobrej zabawy i …. POWODZENIA!