Turniej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”

W dniu 12 kwietna br. na orliku przy naszej szkole odbył się gminny etap turnieju w kategorii U12. W zawodach wzięły udział następujące zespoły: SP 5 w Andrychowie – pełniący rolę gospodarza rozgrywek, SP 4 w Andrychowie, SP 2 w Andrychowie, ZSS w Rzykach oraz ZSS w Inwałdzie.

Turniej podzielony był na dwie fazy – grupową oraz pucharową. W fazie grupowej przyszło nam się zmierzyć z drużyną SP2 w Andrychowie. Mecz zakończył się naszym zwycięstwem, a wynik 3:0 zapewnił nam pierwsze miejsce w grupie i awans do półfinału. Półfinałowy mecz z drużyną ZSS w Rzykach zakończył się wynikiem 5:2 dla SP5 w Andrychowie i zagwarantował naszej drużynie występ w finale rozgrywek. Mecz finałowy odbył się pomiędzy naszą szkołą a SP2 w Andrychowie. Po regulaminowym czasie gry na tablicy wyników widniał remis 3:3. Rozstrzygnięcia nie przyniosła także dogrywka, w czasie której obie drużyny dorzuciły do wyniku po jednej bramce. Zwycięzcę musiał zatem wyłonić konkurs rzutów karnych. Po wielu emocjach naszej drużynie udało się wygrać w serii jedenastek 3:2 i mogliśmy się cieszyć z awansu do etapu powiatowego.

Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Kozłowski Miłosz, Żmija Wojciech, Kołodziejczyk Oliwier, Błażej Paciorek, Malec Kajetan, Ślęzak Filip, Kłusek Wojciech, Michałek Bartłomiej, Sordyl Igor,

Opiekun drużyny: mgr Rafał Zieliński