Spotkanie z Łukaszem Szeligą – Prezesem Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego

W dniu dzisiejszym naszą szkołę odwiedził Pan Łukasz Szeliga – Prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego, niezwykły człowiek i działacz na rzecz osób niepełnosprawnych.

Pan Łukasz Szeliga opowiedział uczniom, jak wyglądała jego droga do osiągnięcia sukcesu, jakie trudności napotkał i co pozwoliło mu je pokonać. Od dziecka uprawiał różne dyscypliny sportowe, po wypadku wybrał narciarstwo alpejskie – wymagającą i trudną dyscyplinę.

Osiągnął sukces dzięki ciężkiej pracy. Podkreślił, że sam talent nie wystarczy, jeśli nie dołoży się do tego systematycznej pracy i treningu. Zaznaczył, że nie zna lepszej i skuteczniejszej rehabilitacji niż sport, ponieważ dzięki niemu można być samodzielnym w codziennym życiu. Dodał też, że kiedy potrzebna jest pomoc drugiej osoby należy o nią prosić.

Życzył naszym uczniom wytrwałości w dążeniu do osiągnięcia swoich celów.

Bardzo dziękujemy panu Łukaszowi za cenną lekcje.

Opracowała: mgr Agnieszka Matejko