Spotkanie z autorem

W czwartek, 13 lutego 2020 roku, Szkoła Podstawowa nr 5 w Andrychowie gościła Waldemara Cichonia, pisarza znanego młodym czytelnikom głównie z cyklu książek opowiadających o przygodach kota Cukierka oraz chłopców – Marcela i Macieja.

W spotkaniu z autorem wzięli udział uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich. Pan Cichoń opowiadał o początkach swojej przygody z pisaniem oraz skąd czerpie pomysły do książek. Dzieci dowiedziały się, że oprócz znanej im serii książek o kocie Cukierku, których powstało już 9 części, pan Waldemar Cichoń jest także autorem książek o psie Riko „Jeśli się zgadzasz, zaszczekaj dwukrotnie!” a także książek poświęconych śląskiej kulturze „Tam, kaj rodzom się djamynty” i „Zdarziło się na Ślonsku”. Oczywiście, nie mogło zabraknąć momentu, kiedy autor sam czyta swoje opowiadanie o Cukierku. Dzieci słuchały pana Cichonia z ogromną uwagą a na zakończenie zadawały pytania.

Pamiątką ze spotkania dla każdego ucznia była imienna dedykacja od autora.

Pan Cichoń podarował Bibliotece Szkolnej cztery książki swojego autorstwa, opatrzone dedykacją – za co serdecznie dziękujemy.

Spotkanie z pisarzem sprawiło ogromną radość naszym uczniom i dostarczyło niezapomnianych wrażeń.