Poczuj chemię do fizyki

Chemia i fizyka to przedmioty szkolne, które niejednemu uczniowi spędzają sen z powiek. Jednak zakres wiadomości chemiczno-fizycznych to nie tylko regułki książkowe, jakich trzeba się nauczyć, a przede wszystkim wiedza praktyczna, która może nam się przydać w życiu codziennym. Dnia 24.11.2023 r. uczniowie klas IV i V uczestniczyli w niecodziennej lekcji chemii oraz fizyki: „Poczuj chemię do fizyki”, którą poprowadził przedstawiciel grupy „Zaelektryzowani”. Celem pokazu  było przybliżenie tajników fizyki i chemii w bardzo prosty i atrakcyjny sposób. W trakcie zajęć uczniowie mieli okazję zobaczyć wiele ciekawych eksperymentów, a także wziąć w nich udział. Zabaw z magnesami, ciekłym azotem, helem i różnych doświadczeń z wodorem nie było końca. Pokazy oraz przeprowadzone eksperymenty przyniosły uczniom wiele radości i śmiechu. Świetną atrakcją warsztatów były zabawy z helem, gdy zebrani mieli możliwość przemówienia innym głosem.

Taka lekcja chemii i fizyki na długo pozostanie w pamięci jej uczestników. Wszyscyz ogromnym zainteresowaniem oglądali eksperymenty, a pokaz okazał się prawdziwym przykładem nauki przez zabawę!