OGÓLNOPOLSKI  DZIEŃ  GŁOŚNEGO  CZYTANIA

Po raz kolejny Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony był w Szkole Podstawowej nr 5 w Andrychowie z Gangiem – tym razem z Gangiem Swojaków. Uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich poznali ciekawe przygody meduzy Mileny, sikorki Sonii, wiewiórki Wioli, raczka Romka, żółwia Zenka i bociana Bolka, opowiedziane przez Renatę Piątkowską w książce „Gang Swojaków. O tym, że pomoc ma moc”.

Akcja głośnego czytania była doskonałą okazją do poznania przez dzieci zwierząt, które są pod ochroną lub zagrożone wyginięciem.  Dowiedziały się, że nasze działania mają wpływ na środowisko, w którym żyjemy. Czasem wystarczy zrobić coś niewielkiego dla tych, którzy są w potrzebie, by w ten sposób zmienić świat na lepsze. Gang Swojaków zachęca do wprowadzenia mody na pomaganie, bo „pomoc ma moc”.

Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali opowiadań, dzielili się swoimi spostrzeżeniami i pomysłami na pomoc, wykonali prace plastyczne z ulubionymi bohaterami z książki.

Opracowała: mgr Katarzyna Pawlikowska

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA