ODBLASKOWA SZKOŁA

Nasza szkoła wzięła udział w kolejnej edycji Małopolskiego  Konkursu pt.: „Odblaskowa szkoła”. W ramach udziału w tym przedsięwzięciu przygotowaliśmy i przeprowadziliśmy wiele akcji mających na celu poszerzenie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zorganizowaliśmy: Dzień Odblasków, Odblaskowej Kamizelki i Dzień Odblaskowego Plecaka.

Jedną z pierwszych aktywności związanych z realizacją zadań konkursowych było wymyślenie rymującego się hasła.  Wychowankowie każdej klasy wraz z nauczycielem mieli ułożyć krótki okrzyk lub wierszyk i umieścić go na drzwiach wejściowych do sali. Każda klasa wywiązała się z powierzonego zadania i ułożyła rymowanki wpadające w ucho.

Wspólnie przygotowaliśmy odblaskowe gazetki ścienne w klasach i na korytarzach dotyczące tematu bezpieczeństwa. Informowały one o uczestnictwie w akcji „Odblaskowa Szkoła”, prezentowały prace plastyczne i plakaty uczniów, zachęcały do noszenia odblaskowych gadżetów.

Kiedy za oknem towarzyszył nam deszcz, znaleźliśmy pomysł na stworzenie nietypowego mobilnego miasteczka. Tym razem uczestnikami miasteczka zostały roboty Dash. To właśnie one pokonywały tor przeszkód, jakim była jezdnia. Uczniowie sterując robotami utrwalali znajomość zasad ruchu drogowego, dostosowując się do panujących przepisów a przy tym doskonalili koordynację wzrokowo – ruchową i przestrzenną.

Podczas zajęć plastycznych i technicznych tworzyliśmy modele znaków drogowych, kostki przestrzenne, odblaskową sukienkę dla Agatki.

Wszystkim zaangażowanym w akcję serdecznie dziękujemy. Mamy głęboką nadzieję, że omawiane treści pozostaną zapamiętane na długo a odblaski będą zdobiły nasze plecaki nie tylko jesienią. Do zobaczenia za rok!

Przygotowanie: mgr Dominika Bizoń