Nowoczesna terminalowa pracownia komputerowa

Szkoła Podstawowa nr 5 w Andrychowie została wyposażona w nowoczesną terminalową pracownię komputerową z wydajnymi stanowiskami pracy. Pracownia terminalowa vCloudPoint to rozwiązanie dedykowane dla szkół. Jest to alternatywa dla tradycyjnych stanowisk komputerowych w placówkach edukacyjnych. Zastosowanie terminali komputerowych vCloudPoint niesie ze sobą szereg korzyści: administracyjnych, finansowych, związanych z bezpieczeństwem, a także komfortem pracy ucznia oraz nauczyciela. Jest to platforma, którą możemy rozbudowywać o dodatkowe komponenty, tworząc np. pracownię językową, przyrodniczą, laboratoryjną, czy też interdyscyplinarną przestrzeń edukacyjną przeznaczoną do pracy projektowej. Zalety pracowni terminalowej to oszczędność energii, niskie koszty utrzymania, łatwa modernizacja w przyszłości, komfortowa praca.

Uczniowie logując się do stanowisk uzyskują dostęp do własnych zasobów (znajdujących się na serwerze terminalowym). Nauczyciel ze swego
stanowiska zarządza pracą klasy, korzystając z rozmaitych funkcji oprogramowania NetSupport School, co powoduje, że lekcje są ciekawe, a
materiał lepiej przyswajany przez uczniów. NetSupport School pozwala nauczycielowi w pełni kontrolować działania ucznia w czasie lekcji, a
w razie konieczności blokować dostęp do niepożądanych stron
internetowych. W estetycznej sali panuje przyjemna cisza, terminale działają bezgłośnie, na biurkach jest więcej miejsca (niewielkie terminale są przymocowane z tyłu monitorów).

Opracowanie: Krystyna Fluder, Sławomir Nowak