Niepodległa od 105 lat

Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a wraz z nią upamiętnienie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisała się w kalendarz uroczystości Szkoły Podstawowej nr 5 w Andrychowie. Z tej okazji 10 listopada odbył się uroczysty apel, który rozpoczął się odśpiewaniem przez społeczność szkolną czterech zwrotek hymnu Polski – „Mazurka Dąbrowskiego”. Uczniowie klasy 5a i 5b przypomnieli najważniejsze wydarzenia historyczne, wyrecytowali wiersze oraz zaśpiewali pieśni patriotyczne nawiązujące do okresu zaborów. W bardzo ciekawy i obrazowy sposób przedstawili losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów, a skończywszy na roku 1918. Uczniowie z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzeli i wysłuchali tej szczególnej lekcji.

Opracowała: mgr Krystyna Fluder