Młodsi starszym pomagają

Samotność to stan związany często z cierpieniem, z poczuciem braku kogoś, kogo potrzebujemy. Doskwiera nawet tym, którzy przyzwyczaili się do życia w pojedynkę. Szczególnie dotyka on ludzi starszych zamieszkujących Domy Opieki. Uczniowie klasy IIIa, IIIb, IIIc ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Andrychowie z okazji zbliżającego się dnia Babci i Dziadka wykonali laurki z serdecznymi życzeniami dla Mieszkańców Domu Seniora w Hałcnowie. Chcieli nimi sprawić radość i pokazać, że są osoby, które pamiętają w tym wyjątkowym dniu i przekazują miłe słowa innym – samotnym. Uczniowie zgłębiali temat, jak nieść pomoc osobom starszym na zajęciach w ramach projektu „Z KULTURĄ MI DO TWARZY” – „Młodsi starszym pomagają” – sposoby niesienia pomocy i bycia uprzejmym wobec osób starszych.

Dzieci już wiedzą, że nie trzeba rezygnować ze swojego życia, żeby zobaczyć potrzeby drugiego człowieka. Wystarczy chwila i dobre serce, aby napełnić kogoś radością.

Opracowała: mgr Monika Kowalska