Halo, halo Mikołaju

W tym roku uczniowie klas 1-3 wyjątkowo obchodzili mikołajki już 5 grudnia – w tym dniu udali się bowiem do Miejskiego Domu Kultury w Andrychowie na interaktywne przedstawienie teatralne pt. „Halo, halo Mikołaju”. Widowisko nie tylko przybliżyło małym widzom postać Świętego Mikołaja, ale też wymagało od nich aktywnego udziału w zabawie. Podczas spektaklu dzieci nauczyły się piosenki i zimowego tańca, poznały także różne instrumenty muzyczne i zasady działania orkiestry. Wszystkim bardzo się podobało. Do naszej szkoły uwielbiany przez wszystkich Święty dotarł zgodnie z tradycją – 6 grudnia. Dzień, na który wszyscy uczniowie czekali z niecierpliwością, miał wyjątkowy przebieg i świąteczną oprawę. Od rana na przystrojonych korytarzach można było zaobserwować uczniów w pięknych mikołajkowych strojach. Podczas przerw rozbrzmiewała radosna muzyka. Święty Mikołaj nie kazał na siebie długo czekać i przybył do uczniów z rana w towarzystwie aniołków, reniferów, elfów. Dzieci otrzymały łakocie, a Panie nauczycielki rózgi, które mają im przypominać, że Mikołaj widzi wszystko. Samorząd Uczniowski wraz z Opiekunami zorganizował niezwykłe przedstawienie, które przypomniało uczniom niezwykłą historię i postać hojnego Świętego. To był naprawdę dzień pełen wrażeń i z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

Opracowała: mgr Anna Kołodziejczyk