Lekcje na basenie

Początek roku szkolnego już dawno za nami. Uczniowie poznali sale lekcyjne oraz zasady i zwyczaje panujące w szkole. Jednak nie wszystkie zajęcia odbywają się w budynku naszej szkoły. Bezapelacyjnie, największą atrakcją są lekcje pływania. Nasi pierwszoklasiści mają w tym semestrze możliwość systematycznych wyjść na basen, uczęszczając na zajęciach w Krytej Pływalni  MOSKiT w Andrychowie. Pod okiem wykwalifikowanego instruktora, niektórzy rozpoczynają swoją przygodę z nauką pływania, a inni doskonalą już zdobyte umiejętności. Mali pływacy, oswajając się z wodą,  korzystają z wielu atrakcji i bawią się radośnie.

Zajęcia te są momentem, w którym dzieci mają możliwość zmiany otoczenia, integracji, relaksu. Z każdym kolejnym wyjściem uczą się samodzielności i zaradności. Rozwijają swoje zdolności fizyczne, zwiększają odporność, trenują kondycję, dbają o  zdrowie, ponieważ pływanie posiada szereg walorów: wzmacnia układ krwionośny, poprawia wydolność płuc, odciąża kręgosłup, redukuje stres.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zajęć. Miny naszych podopiecznych zdradzają, iż takie lekcje to dla każdego prawdziwa frajda!

Opracowała: mgr Dominika Bizoń