Kto z nas nie lubi czekolady? – wycieczka klas trzecich do Manufaktury Czekolady

Grudzień to czas świąteczny i magiczny. Najmłodsi z utęsknieniem czekają na wizytę Świętego Mikołaja. Często długo się do niej przygotowują, pisząc i wysyłając listy. W tym roku uczniowie klas trzecich doczekali się odpowiedzi od Świętego, który dostarczył im list, a w ramach prezentu zaprosił uczniów do odwiedzenia Manufaktury „Beskid Chocolate” w Węgierskiej Górce. Uczniowie z niecierpliwością czekali na wycieczkę i odliczali dni do wyjazdu. We wtorek 12.12.2023 dotarli do Węgierskiej Górki. Podczas wizyty w manufakturze dzieci zwiedzały zakład produkcyjny, dzięki czemu dowiedziały się, w jaki sposób powstaje czekolada. Trzecioklasiści obejrzeli również prezentacjęo najpopularniejszych odmianach kakaowców i krajach, w jakich się je uprawia, prześledzili także drogę, którą odbywa aromatyczne ziarno od plantacji do produkcji czekolady. Następnie uczniowie degustowali różne rodzaje czekolady, poznali smak ziarna kakaowca oraz mogli napić się gorącej czekolady. Najprzyjemniejszą częścią wycieczki było wykonanie i udekorowanie własnej tabliczki czekolady, którą dzieci zabrały ze sobą do domu.

Mamy nadzieję, że „słodka” wycieczka długo zostanie w pamięci uczniów. Zapraszamy na krótką foto-relację.

Opracowała: mgr Katarzyna Łysoń