Korzystamy z LEGO Education

Uczniowie klas 1-3 podczas zajęć edukacyjnych i kółek zainteresowań chętnie korzystają z zestawów klocków LEGO Education, które Szkoła Podstawowa nr 5 w Andrychowie pozyskała w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

LEGO® Education BricQ Motion Essential angażują uczniów w naukę STEAM podczas eksperymentów z siłą, ruchem i interakcjami w kontekście sportowym. Używając elementów, takich jak koła zębate, czy dźwignie, dzieci tworzą ciekawe budowle, które wprawiają potem w ruch. Korzystając z klocków uczniowie mają możliwość zbadania siły wzajemnego oddziaływania ciał oraz stosowania umiejętności dociekania naukowego. Jest to świetna zabawa i nauka, która doskonali umiejętność komunikacji podczas aktywnego uczestnictwa we wspólnych rozmowach oraz prezentowania swoich pomysłów. Do ich efektywnego wykorzystania nie jest potrzebna technologia.

LEGO® Education SPIKE™ Essential służą do ciekawej nauki przedmiotów ścisłych. Zestaw bazuje na zabawie oraz opowiadaniu historii. Zachęca uczniów do badania zagadnień związanych z przedmiotami STEAM oraz rozwija zdolności językowe i matematyczne. Modele budowane przez uczniów mogą ożyć dzięki programowaniu za pomocą inteligentnego Huba z dwoma portami, dwóch małych silników, matrycy świetlnej oraz czujnika kolorów.

Dzięki klockom LEGO Education uczniowie uczestniczą w ciekawych zajęciach, które sprzyjają odkrywaniu talentów oraz rozwijaniu zainteresowań.

Opracowała: mgr Anna Więckowska