Europejski Tydzień Kodowania

Szkoła Podstawowa nr 5 w Andrychowie po raz drugi wzięła udział w Europejskim Tygodniu Kodowania. W ramach CodeWeek świętujemy kreatywność, rozwiązywanie problemów, współpracę poprzez programowanie i inne działania związane z technologią. Główną ideą stojącą za wydarzeniem jest promowanie programowania poprzez pokazywanie młodzieży i dorosłym sposobów na realizację pomysłów przy pomocy kodu, rozwiewanie wątpliwości i mitów otaczających te umiejętności oraz gromadzenie zmotywowanych jednostek w celu wspólnej nauki.

W dniu 14. 10. 2020r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 pracowali metodą projektu pod hasłem ,,Pozytywnie zakodowani”. Uczniowie świetnie bawili się podczas różnych zadań: kodowali  obrazki, projektowali rysunki na wirtualnej macie do kodowania, odszyfrowywali tajemnicze wiadomości za pomocą kodów QR, projektowali wymarzone miasto za pomocą robota ,,Ozobot” i wirtualnych puzzli, tworzyli labirynt dla robota ,,Dash”, kodowali orkiestrę, układali wieżę z kubków według kodu.

Zobaczcie jak ,,pozytywnie zakodowani” byli nasi uczniowie.

Opracowała: mgr Iwona Smaza