Kochana Babciu! Kochany Dziadku!

Dzień Babci i Dziadka w klasach pierwszych

Babcia i Dziadek to słowa, które kojarzą się z miłością, ciepłem i dobrem. Dziadkowie to osoby, które kształtują tożsamość wnucząt – zarówno rodzinną, jak i historyczną. Chętnie pomagają też w wychowaniu młodego pokolenia i opiekują się wnuczętami, ułatwiając rodzicom pogodzenie pracy z obowiązkami domowymi.

Świętowanie uroczystości Dnia Babci i Dnia Dziadka to jedna z tradycji Szkoły Podstawowej nr 5 w Andrychowie.  W tym roku ze względu na pandemię nie mogliśmy zaprosić seniorów do szkoły. Zamiast spotkania z ukochanymi babciami i dziadkami uczniowie klas pierwszych pod opieką wychowawczyń przygotowali piosenki oraz wykonali upominki – kalendarze.

Uczniowie klas drugich i trzecich także postanowili przygotować wyjątkowe niespodzianki dla swoich Babć i Dziadków. Tradycyjnie – jak co roku – drugoklasiści napisali do swoich Najbliższych przepiękne listy pełne ciepłych słów… Trzecioklasiści natomiast obdarowali Dziadków własnoręcznie wykonanymi upominkami. W trakcie przygotowań klasa III a wzięła udział w warsztatach online pod hasłem „Prezent od serca” zorganizowanych przez nauczyciela plastyki – panią Elżbietę Krupnik oraz uczennicę klasy VII – Lilę Wróbel. W efekcie podjętych działań każdy Senior i Seniorka otrzymał niepowtarzalne „Pudełko herbaty z życzeniami” lub „Słoiczek pełen słodkich słów”.

Dziękujemy wszystkim babciom i dziadkom za obecność w naszym życiu i życzymy dużo zdrowia, pogody ducha i pociechy z wnucząt.

Opracowała: mgr Anna Więckowska