Klasowy Dzień Czytania

Dnia 19 maja klasa IIIc zorganizowała KLASOWY DZIEŃ CZYTANIA KSIĄŻEK. Uczniowie przynieśli do szkoły: koce, poduszki, miśki i ulubione książki. W ciszy i spokoju przenosili  się do świata czytanych książek. Myślami podróżowali po miejscach historycznych i   fantastycznych. Niektórzy spacerowali po egzotycznych krajach, obserwując zwierzęta całego świata. Trzecioklasiści byli bardzo zadowoleni z tak spędzonego dnia. Długo rozmawiali o przeczytanych książkach, wymieniali się lekturami i opiniami na ich temat.  Wszyscy wiemy, że czytanie książek jest bardzo ważne, ponieważ rozwija wyobraźnię, ułatwia komunikację, wzbogaca słownictwo, zwiększa wrażliwość i uczy myślenia. Mamy nadzieję, że dobre nawyki zaszczepione w dzieciach będą owocowały w przyszłości.

Opracowała: mgr Monika Kowalska