Kampania społeczna „19 dni przeciw przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”

Szkoła Podstawowa nr 5 w Andrychowie przyłączyła się do Kampanii Społecznej pn. „19 dni przeciw przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”.  Motywem przewodnim kampanii jest budowanie prawidłowych postaw wobec przemocy, a jej symbolem pomarańczowa wstążka. Pomarańczowy, to kolor ostrzegawczy. Prowadzone  w ramach kampanii działania mają ostrzegać. Zwracać uwagę. Uczyć widzieć więcej i lepiej.

W bieżącym roku ze względu na ograniczenia związane z pandemią niektóre działania zostały przeniesione do Internetu i polegały na przeprowadzeniu warsztatów online  z uczniami naszej szkoły. Scenariusze zajęć o tematyce „złości”, „agresji” oraz „przemocy” zostały przekazane wychowawcom jako narzędzie do pracy z dziećmi i  młodzieżą.

Opracowała: mgr Izabela Jończy- Chmiel

Poniżej prezentujemy galerię prac uczniów.