Tradycje Bożonarodzeniowe

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest wigilia. I właśnie dla tego 20 grudnia 2019r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Andrychowie realizowali projekt „Tradycje Bożonarodzeniowe”. Wraz ze swoimi wychowawcami oraz zaproszonymi nauczycielami zasiedli przy pięknie udekorowanych stołach do wigilijek klasowych. Połamali się opłatkiem, składali sobie życzenia i wspólnie kolędowali przy świątecznie przygotowanych stołach.

Następnie wszyscy zgromadzili się w sali gimnastycznej, gdzie w świąteczną atmosferę wprowadzili zebranych uczniowie klasy IIIb, którzy pod kierunkiem pani Edyty Kukuły i Krystyny Fluder odegrali przedstawienie Bożonarodzeniowe oparte na motywach znanej baśni Hansa Christiana Andersena „Dziewczynka z zapałkami”. Spektakl niósł głębokie przesłanie,  do zastanowienia się nad tym, co tak naprawdę jest ważne w naszym życiu.  Aby zbliżające się Święta Bożego Narodzenia nie były tylko prezentami, pięknie ubraną choinką, ale przede wszystkim rodzinną miłością, troską o bliźniego, dzieleniem się – nie tylko opłatkiem i szczerymi  życzeniami, ale i chęcią pomocy potrzebującym. Przedstawienie wzbogacił olśniewający taniec aniołów, który przygotowała pani Elżbieta Krupnik z uczennicami z kl. IIIa.

Po spektaklu odbyło się tradycyjne kolędowanie. Swój talent wokalny prezentowali uczniowie, którzy porywali  do wspólnego śpiewu wszystkich zgromadzonych. Harcerze przekazali Betlejemskie Światełko Pokoju, a Samorząd Uczniowski złożył życzenia, wręczając samodzielnie upieczone pierniczki. Na zakończenie Dyrektor Wioletta Kadamus podziękowała uczniom i nauczycielom za przygotowanie tak pięknego spotkania oraz życzyła wszystkim zdrowych, pogodnych Świąt Bożego Narodzenia, wypełnionych rodzinną atmosferą, wzajemną życzliwością i radością oraz szczęścia, pomyślności i spełnienia marzeń w Nowym Roku.