Interaktywne spotkanie z bajką „Alicja-online”

Dnia 14.06.2021r. uczniowie klas pierwszych i drugich Szkoły Podstawowej nr 5 w Andrychowie mieli okazję obejrzeć przygotowany przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa spektakl „Alicja – online” – interaktywne spotkanie z bajką. Dzięki połączeniu on-line dzieci mogły w ciekawy sposób obcować z teatrem, sztuką i magią. Na dużym monitorze uczniowie zobaczyli akrobatów, aktorów i artystów cyrkowych, którzy wzbogacili przedstawienie pokazem ogni, ledowym show oraz tańcem na szarfie. Na początku spektaklu uczestnicy otrzymali okulary 3D, aby dobrze widzieć niektóre efekty na ekranie. Dodatkową atrakcją był kot wprowadzający dzieci w świat magicznych sztuczek oraz pokaz baniek mydlanych. Młodzi widzowie bawili się doskonale, śpiewali wspólnie piosenki oraz rozwiązywali zagadki. Na zakończenie każde dziecko otrzymało miły upominek – książeczkę z labiryntami. Spektakl był ciekawy i na długo pozostanie w pamięci uczniów.

Opracowała: mgr Anna Więckowska