Indonezja a nawet Papua- Nowa Gwinea

Dnia 13.11.2019r. w Szkole Podstawowej nr 5 w Andrychowie gościł znany podróżnik Arkadiusz 'Arun’ Milcarz.  Opowiedział o swojej trzymiesięcznej wyprawie  do Indonezji i Papui – Nowej Gwinei, którą odbył w 2008 roku. Z pasją podzielił się wrażeniami  z tak dalekiej wyprawy. Opowiadając o doświadczeniach, pokazywał nakręcony w podroży film, by jeszcze w bardziej obrazowy sposób przedstawić uczniom wyspy indonezyjskie, panujące tam warunki życia, obyczaje ludności, uprawiany przez nich  sport czy grę na instrumentach. Relację nakreślił  w przystępny, a czasem nawet żartobliwy sposób, co bardzo podobało się uczniom. Spotkanie było bardzo ciekawe, młodzież wzbogaciła swoje  wiadomości na temat tego wyspiarskiego państwa położonego w Azji Południowo-Wschodniej oraz w Oceanii.