Mobilne miasteczko ruchu drogowego

W środę 20.10.2021r. w Szkole Podstawowej nr 5 w Andrychowie, dzięki uprzejmości Straży Miejskiej zorganizowaliśmy ,,Mobilne miasteczko ruchu drogowego”. Na Orliku przy szkole, tworząc tor rowerowy, zostały rozłożone maty gumowe, sygnalizacja świetlna i znaki drogowe. Każdy uczeń miał możliwość praktycznej nauki przepisów ruchu drogowego. Celem akcji była  poprawa bezpieczeństwa najmłodszych na drogach dojazdowych do szkół i ścieżkach rowerowych. Uczniowie jeździli rowerami po wyznaczonej trasie pod czujnym okiem specjalistów, ucząc się zasad ruchu drogowego.

Wraz ze Strażą Miejską odwiedził nas również „ciekawy gość”- Pan przebrany za ,,mrówkę”  z sieci sklepów ,,PSB Mrówka”, który  przekazał uczniom kilka odblaskowych gadżetów: kamizelek odblaskowych, zawieszek oraz opasek na rękę.

Był to dzień pełen wrażeń i niespodzianek. Mamy nadzieję, że uczniowie wykorzystają zdobyte umiejętności.

Opracowała: mgr Iwona Smaza