IDŹ BEZPIECZNIE

Poruszanie się po drodze i uczestniczenie w ruchu drogowym powinno nieść za sobą odpowiednie przygotowanie. Nie dotyczy to tylko przechodzenia przez pasy i oglądania się
w prawo czy lewo, ale także znajomości reguł korzystania z chodnika. Dobrze również nauczyć dziecko przechodzenia wyłącznie na zielonym świetle czy nie wbiegania na pasy lub stawania zbyt blisko drogi. Zapewnienie pociesze odpowiedniej ilości czasu na dotarcie do szkoły to też istotna kwestia. Bardzo ważne są również odblaski – kamizelka odblaskowa lub inne gadżety, które przyczyniają się do tego, że dziecko jest lepiej widoczne na drodze. W Szkole Podstawowej nr 5 w Andrychowie przeprowadzane są na ten temat pogadanki i liczne zajęcia. Chcąc jednak jeszcze bardziej zwrócić uwagę dzieci na bezpieczeństwo na drodze, grupa uczniów pod opieką nauczycieli nagrała piosenkę na ten temat. Zapraszamy do jej wysłuchania.

Opracowała: mgr Małgorzata Lipowiecka