EkoEksperymentarium w klasie I A

Uczniowie klasy I A Szkoły Podstawowej nr 5 w Andrychowie w roku szkolnym 2020/2021 uczestniczyli w projekcie edukacyjnym EkoEksperymentarium. Patronat honorowy nad projektem objął Minister Klimatu i Środowiska, Michał Kurtyka.

Na EkoEksperymentarium składają się różnorodne działania poświęcone edukacji ekologicznej i postawom ekologicznym w codziennym życiu, zaproponowane dzieciom w postaci gier online. Celem udziału w projekcie była nauka oraz rozwijanie dobrych praktyk ekologicznych u dzieci. Uczniowie dzięki wizytom w pomieszczeniach wirtualnego domu dowiedzieli się jak świadomie robić zakupy, sprzątać, segregować śmieci czy oszczędzać wodę i prąd. Pierwszaki wybierały pokój zagadek, rozwiązywały kolejne zadania i zdobywały punkty. Oprócz gier online uczniowie na zajęciach wykonywali również dodatkowe karty pracy, wykreślanki, czy labirynty. Na zakończenie realizacji projektu klasa otrzymała dyplom Ekoklasy oraz zdobyła umiejętność Mistrza Ekologii.

Zajęcia w ramach EkoEksperymentarium bardzo podobały się uczniom i mamy nadzieję, że zaowocują dobrymi praktykami w codziennym życiu.

Opracowała: mgr Anna Więckowska