Dzień Pluszowego Misia w SP nr 5 w Andrychowie

Dnia 25.11.2019r. z inicjatywy bibliotekarki szkolnej pani mgr Katarzyny Pawlikowskiej  zostały zorganizowane obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia. Ich adresatami byli  najmłodsi uczniowie  Szkoły Podstawowej nr 5 w Andrychowie – dzieci  z klas I-III, które na to spotkanie przyszły razem ze swoimi ulubionymi maskotkami. Pierwsze pluszowe misie zostały wyprodukowane w Stanach Zjednoczonych ponad 100 lat temu.  Od tamtej pory towarzyszą dzieciom na całym świecie, dodając im otuchy, pocieszając, łagodząc lęk przed samotnością.

Światowy Dzień Pluszowego Misia w naszej szkole został połączony z promocją czytelnictwa. Na spotkaniu odczytano fragmenty książki pt. „Szkoła dla zwierzaków”, opowiadającej jedną z historyjek o Kubusiu Puchatku i jego przyjaciołach. Wszystkie dzieci słuchały z dużym zainteresowaniem. Na zakończenie  wykonano pamiątkowe zdjęcia.