Dzień Edukacji Narodowej

14 października w całej Polsce obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji w naszej szkole od rana panowała świąteczna atmosfera – były uśmiechy, kwiaty, miłe spotkania i serdeczne życzenia. Centralnym punktem obchodów święta edukacji była okolicznościowa akademia przygotowania przez Samorząd Uczniowski i jego wspaniałych Opiekunów. Na szkolnej scenie młodzi artyści zaprezentowali humorystyczne scenki z życia szkoły i udzielili widzom cennych wskazówek, jak na szkolnym korytarzu i w sali lekcyjnej odróżnić nauczycieli od uczniów. Szczególny aplauz publiczności zyskał wyjątkowy pokaz mody nauczycielskiej, zwłaszcza zaś oryginalne rekwizyty dydaktyczne w postaci wałka do ciasta czy łopaty, mające podnieść efektywność pracy nauczycieli. Występy aktorskie przeplatały się z pokazami tanecznymi, a nawet akrobatycznymi. Nie zabrakło także nostalgicznej chwili wspomnień o obchodach Dnia Edukacji Narodowej w latach ubiegłych.

W uroczystym przemówieniu Pani Dyrektor podziękowała Nauczycielom, Pracownikom obsługi, Rodzicom i Uczniom za współpracę, życzliwość i trud włożony w budowanie naszej szkolnej społeczności.

Mamy nadzieję, że ta wspaniała atmosfera zostanie z nami przez cały rok szkolny.

Opracowała: mgr Katarzyna Kutkiewicz