I Szkolne Igrzyska Sportowe

W ramach obchodów Dnia Dziecka 1 czerwca w Szkole Podstawowej nr 5 zorganizowano dzień sportu w niecodziennej odsłonie. Sala gimnastyczna prezentowała się bardzo kolorowo. Każda klasa reprezentowała inne państwo, wykonała jego flagę oraz dostosowała odpowiednio do jej barw kolor koszulek. Podczas lekcji wychowawczych przygotowano plakaty z hasłem dopingującym do rywalizacji.
Jak na igrzyska przystało była flaga olimpijska z symbolami kontynentów wniesiona przy akompaniamencie hymnu olimpijskiego, rozpalono znicz, a zawodnicy złożyli uroczyste ślubowanie.
Po słowach pani Dyrektor: ,, Igrzyska Sportowe w Szkole Podstawowej nr 5 w Andrychowie uważam za otwarte’’, rozpoczęła się sportowa rywalizacja. Walka w duchu fair play toczyła się w następujących konkurencjach: test wiedzy o sporcie, kółko i krzyżyk, rzut do celu, bieg sztafetowy oraz tor przeszkód. Klasy 1-3 wzięły udział w grze w zbijaka oraz wieloetapowym torze przeszkód.
Zawodom towarzyszył doping kibiców i rytmiczna muzyka przygotowana przez szkolnych DJ-ów. Po sportowych zmaganiach pani Dyrektor wręczyła uczestnikom przygotowane na tę okazję medale, a młodzież odśpiewała utwór „We Are The Champions”.
Kontynuacją wspaniale rozpoczętego dnia była dawno wyczekiwana dyskoteka szkolna, której towarzyszyły humor i radość ze wspólnej zabawy.
Mamy nadzieję, że ten dzień na trwale pozostanie w pamięci, a igrzyska będą kontynuowane w następnych latach.

Opracowała: mgr Dorota Stańczak