EuroWeek – Polanica-Zdrój 2024

22 kwietnia 2024r. uczniowie klas V – VII wraz z opiekunami Szkoły Podstawowej nr 5 w Andrychowie p. M. Babik, p. A. Matejko, ks. M. Kuryło, przyjechali do Polanicy-Zdroju, malowniczego miejsca położonego niedaleko Bystrzycy Kłodzkiej. W dniach 22-26 kwietnia 2024r. uczniowie naszej szkoły wraz z rówieśnikami ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Andrychowie będą uczestniczyć w warsztatach językowych EuroWeek. Celem programu jest budowanie pewności siebie, promocja nauki języków obcych, rozwijanie zdolności komunikacyjnych w języku angielskim, integracja wielokulturowa, budowanie przyjaźni i stałej współpracy pomiędzy uczestnikami i wolontariuszami z organizacji młodzieżowych.

Po zakwaterowaniu w ośrodku uczniowie wraz z opiekunami zostali ciepło powitani przez organizatorów programu oraz zostali zapoznani z celami i programem obozu językowego. Wolontariusze, którzy poprowadzą warsztaty językowe pochodzą z różnych krajów, takich jak: Zimbabwe, Gruzja, Albania i Peru. Dzisiejszy dzień zakończyła wspólna dyskoteka.

Opracowała: mgr Mariola Babik, mgr Agnieszka Matejko