Easter Egg Hunt, czyli poszukiwanie jajek na lekcjach języka angielskiego

Wielkimi krokami zbliżamy się do Wielkanocy. Jest to jedno z najważniejszych świąt chrześcijańskich obchodzonych w wielu państwach na świecie. Choć idea świętowania jest taka sama, to jak mówi znane przysłowie, co kraj to obyczaj. Nawiązując do kultury Wielkiej Brytanii, gdzie zabawa polegająca na poszukiwaniu jajek (ang. Easter Egg Hunt) jest nieodłącznym elementem Wielkanocy, nauczyciel j. angielskiego poprosił Zajączka Wielkanocnego, aby ukrył dla naszych uczniów jajka czekoladowe. Niestety, pogoda spłatała nam figla i jajka zostały ukryte w szkole, zamiast w przyszkolnym ogródku. Uczniowie nie narzekali jednak na brak wrażeń. Wychowankowie klas 1b, 2a, 2b oraz 3b musieli włożyć sporo wysiłku, aby dotrzeć do wielkanocnych niespodzianek. Ich zadaniem było odnalezienie w pierwszej kolejności ukrytych plastikowych jajek z zadaniami oraz innych przedmiotów związanych z Wielkanocą, a następnie poprawne wykonanie poszczególnych zadań i uzyskanie wskazówek prowadzących do smakołyków. Zarówno zadania, jak i polecenia były przygotowane w j. angielskim. Uczniowie znakomicie poradzili sobie z tym wielkanocnym wyzwaniem. Poprzez zabawę rozwijali swoje zdolności językowe oraz przełamywali strach przed wypowiadaniem się w j. angielskim.

Pragniemy podziękować Zajączkowi Wielkanocnemu za wizytę i zapraszamy za rok.

Opracowała: mgr Joanna Korzeniowska