Wyjazd do Teatru „Groteska” w Krakowie

26 lutego 2020 r.  uczniowie klas IIIa i IIIb  Szkoły Podstawowej nr 5  w Andrychowie wraz z opiekunami pojechali na spektakl teatralny pt. „Dziewczynka z parku”. Sztuka oparta jest na  powieści Barbary Kosmowskiej-  lektury uczniów. Przedstawia poruszającą historię o tym, jak zrozumieć smutek, jak sobie z nim poradzić. Z tym trudnym problemem zmaga się dziewczynka z parku -Andzia – główna bohaterka, która cierpi po śmierci taty. Odnajduje dobre wspomnienia z czasu, kiedy razem spacerowali w parku i obserwowali przyrodę. Andzia zabiera tam znajomych ze szkoły – Jeremiasza oraz Zosię. Zauważa, że oni też próbują poradzić sobie ze swoimi smutkami. Ostatecznie dzieci pomagają sobie nawzajem, bo najlepszym lekarstwem na smutek jest obecność drugiej osoby. Ciekawa scenografia wzbogacona  ruchem, kolorem i ekspresją świateł uruchomiła wyobraźnię dzieci, czyniąc to spotkanie niezapomnianym. Uczniowie naszej szkoły z uwagą obejrzeli przedstawienie  i mamy nadzieję, że dla nich wartość przyjaźni będzie równie ważna jak dla bohaterów sztuki.