Dzień Tabliczki Mnożenia

Tabliczka mnożenia jest ważnym punktem programu nauczania w szkole podstawowej. Stanowi jedną z najważniejszych umiejętności, którą nabywamy już na początku przygody z edukacją. 17 listopada 2023 r. obchodziliśmy w naszej szkole XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Głównym celem tej akcji było propagowanie nauczania matematyki poprzez zabawę oraz zachęcanie uczestników do utrwalania tabliczki mnożenia w przyjemny i niecodzienny sposób. Uczniowie spotkali się w sali gimnastycznej, aby przy kilkunastu stanowiskach rozwiązywać rożnego rodzaju zadania związane z tabliczką mnożenia. Taki sposób utrwalania wiadomości matematycznych spotkał się z wielkim entuzjazmem uczniów, którzy za swoje starania i wysiłki zostali nagrodzeni.

Opracowała: mgr Anna Pytel