Dzień Dinozaura

Dnia 26 lutego w Polsce obchodzony jest Dzień Dinozaura. Jest to nieoficjalne święto na cześć prehistorycznych gadów. To wspaniała okazja, aby promować wiedzę na temat tych niezwykłych stworzeń. Szkoła Podstawowa nr 5 w Andrychowie również przyłączyła się do obchodów tego dnia. Uczniowie naszej szkoły dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy o dinozaurach, poznali ich historię oraz zwyczaje, wykonali prace plastyczne z motywem dinozaura, a także makiety. Ponadto, dzieci miały okazję poćwiczyć pamięć oraz zweryfikować posiadaną wiedzę podczas pracy z tablicą multimedialną.

Obchodzone Święto niewątpliwie wyzwoliło dużo radości i kreatywności u dzieci. Mamy nadzieję, że wspomniany dzień będzie obchodzony każdego roku w szkole, a nasi kochani uczniowie będą z niecierpliwością czekać na ten dzień.

Opracowała: mgr Joanna Korzeniowska