Bądź fit z SP5 Andrychów

Dnia 29 września 2023 roku nasza szkoła wzięła udział w akcji „Bądź fit” w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu.

Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Celem jest uświadomienie wszystkim, jak ważny jest aktywny styl życia i skuteczne zachęcenie do aktywności fizycznej.

W ramach Tygodnia Sportu w klasach I-III odbywały się różne rodzaje zajęć sportowych. Na początku uczniowie wzięli udział w konkurencji sportowej pod nazwą „Piąteczkowy tor przeszkód”. Wszyscy mieli okazję spróbować swoich sił podczas wyścigów rzędów oraz zabaw sportowych na świeżym powietrzu.

Kolejnym punktem naszej akcji była joga prowadzona przez instruktorów z zaprzyjaźnionej siłowni BeFit Andrychów. Na zajęciach jogi uczniowie wykonywali m.in. asany zwierzęce, czyli przyjmowali pozycje, które miały naśladować zwierzęta. Ćwiczenia te wywołały dużo śmiechu, pobudziły kreatywność i wyobraźnię podopiecznych.

Ostatnią aktywnością były zajęcia z instruktorem fitness. Podczas wspólnej rozgrzewki uczniowie otrzymali sporą dawkę ruchu, odpowiednią do możliwości fizycznych ćwiczących. Największą atrakcją tego spotkania były ćwiczenia aerobowe w rytm muzyki.

Jesteśmy pewni, że aktywność fizyczna naszych uczniów ma głęboki wpływ na ich długotrwałe zdrowie i liczymy na to, że takie akcje w przyszłości będą organizowane w naszej szkole.