Akcja „Czyste Beskidy”.

15 września odbyła się kolejna edycja akcji „Czyste Beskidy”, której współorganizatorem jest andrychowskie koło PTTK „Chałupa”. Nasza szkoła nie mogła przejść wobec tego szlachetnego przedsięwzięcia obojętnie, więc z samego rana uczniowie klas piątych i szóstych wraz ze swoimi wychowawcami oraz przewodnikami wyruszyli na beskidzkie szlaki, by zebrać śmieci pozostawione tam przez niefrasobliwych turystów. Słoneczna pogoda sprzyjała wędrówce i podziwianiu piękna Beskidów. Urokliwe widoki i miła atmosfera nie przesłoniły jednak uczestnikom akcji jej głównego celu. Uczniowie uzbrojeni w worki i rękawiczki dziarsko zbierali śmieci, by uwagę turystów przyciągała jedynie beskidzka przyroda. Jesteśmy dumni, że dzięki naszej pracy i zaangażowaniu będzie można podziwiać piękno naszej Małej Ojczyzny. Dziękujemy organizatorom akcji za słodki poczęstunek i miłe niespodzianki w postaci voucherów do Magicznej Osady.

Opracowała: mgr K. Kutkiewicz