Akcja „DUMA I SZACUNEK, więc narysuję rysunek”

Szkoła Podstawowa nr 5 w Andrychowie przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „DUMA I SZACUNEK, więc narysuję rysunek” zorganizowanej przez Siostry Dominikanki prowadzące katolicką szkołę i przedszkole im. bł. s. Julii Rodzińskiej w Piotrkowie Trybunalskim. Akcja powstała dla uczczenia funkcjonariuszy Straży Granicznej, Wojska Polskiego oraz Policji, którzy z oddaniem pełnią Służbę i bronią Polskiej Granicy. Udział ma na celu budowanie trwałej więzi emocjonalnej z krajem ojczystym, wzmacnianie świadomości obywatelskiej oraz integrację międzypokoleniową.

Uczniowie klasy Ia i IIa wykonali rysunki i plakaty.  Dzieci tworzyły prace z wielkim zaangażowaniem dziękując służbom za opiekę nad bezpieczeństwem naszego kraju.

Mamy nadzieję, że rysunki dodadzą otuchy funkcjonariuszom Straży Granicznej, Wojska Polskiego oraz Policji.

opracowała: mgr Anna Więckowska