Bezpieczne wakacje

Dnia 22 maja 2024 roku uczniowie z klas III wzięli udział w projekcie „Bezpieczne wakacje” organizowanym przez Miejski Ośrodek Sportu Kultury i Turystyki w Andrychowie.
Warsztaty odbyły się Krytym Basenie w Andrychowie.

Uczniowie poznali zasady bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych, numery alarmowe i znaki informacyjne na obszarach wodnych. Poznali tzw. łańcuch przeżycia oraz schemat najważniejszych czynności koniecznych do wykonania, aby pomóc poszkodowanemu. Następnie ćwiczyli m. in. wzywanie pomocy, sprawdzanie oddechu, oddechy ratownicze, uciskanie klatki piersiowej. Każdy mógł przeprowadzić poszczególne czynności ratujące życie.

Po krótkiej pogadance, uczestnicy warsztatów pod opieką ratowników i opiekunów skorzystali z oferowanych atrakcji wodnych. Zarówno chłopcy, jak i dziewczynki chętnie brali udział w ćwiczeniach, bezpiecznych grach i zabawach.

Opracowała: mgr Agnieszka Matejko