ZBÓRKA ŻYWNOŚCI „TAK. POMAGAM” – Caritas Polska

Boże Narodzenie to szczególny, bardzo ważny czas, kiedy każdemu człowiekowi potrzebna jest bliskość drugiego człowieka. Za pomocą prostego gestu można pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami. Do nich w ogromnej mierze kierowana była akcja TAK. POMAGAM !, która odbyła się 08.12.2023 r. Akcję zorganizowano w supermarketach, sieciach handlowych, sklepach osiedlowych w całej Polsce.
Nasi uczniowie oraz nauczyciele wzięli w niej udział jako wolontariusze.
Zbierano artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których najuboższe rodziny przygotują świąteczne posiłki.
W tym roku wolontariusze z naszej szkoły nie mieli sobie równych. Życzliwym uśmiechem, zachęcali wszystkich do włączenia się w akcje . Rezultaty były oszałamiające, gdyż zebraliśmy bardzo dużo produktów.
Wszystkim wolontariuszom, nauczycielom, i ludziom dobrej woli ślicznie dziękujemy za to, że zawsze i w każdej sytuacji można na Was liczyć. To wspaniałe, że takie akcje w naszej szkole są tak liczne i przynoszą tak ogromne efekty.

Opracowała: mgr Agnieszka Matejko