Popołudnie z przyrodą

20.11.2017 r. w Szkole Podstawowej nr 5 w Andrychowie odbyło się „Popołudnie z przyrodą”. Uczniowie klas II i III gimnazjum brali udział w dodatkowych zajęciach zorganizowanych przez nauczycielki biologii, geografii i fizyki. Celem zajęć z biologii było poszerzenie wiedzy z zakresu systematyki  roślin oraz cytologii. Gimnazjaliści samodzielnie oznaczali rośliny na podstawie klucza oraz wykonywali preparaty mikroskopowe. Tematem zajęć z geografii był „Rok rzeki Wisły 2017”. Zainteresowane osoby poznawały pracę i elementy rzeki na przykładzie Wisły oraz wykonywały makietę wybranego kontynentu zaznaczając rzeźbę terenu za pomocą piasku kinetycznego. Przewodnie hasło z fizyki brzmiało zaś „Fizyka jest wszędzie”- uczniowie samodzielnie wykonywali eksperymenty naukowe oraz zmagali się z łamigłówkami fizycznymi, które w ciekawy i przyjemny sposób pozwoliły zrozumieć im niektóre zjawiska przyrodnicze. Zajęcia te cieszyły się dużym zainteresowaniem gimnazjalistów.