ZNAMY WYNIKI KANGURA MATEMATYCZNEGO

21 marca 2024 r., już tradycyjnie, odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR. Wzięło w nim udział 46 najlepszych matematyków z naszej placówki. Uczniowie klas drugich zmierzyli się z testem zawierającym 21 zadań w kategorii Żaczek, natomiast klasy trzecie i czwarte miały do wykonania 24 zadania.

Kategoria Beniamin i Kadet była przeznaczona dla uczniów klas piątych, szóstych oraz siódmych i ósmych, którzy musieli rozwiązać 30 zadań o różnym stopniu trudności. Wszyscy uczestnicy mieli 75 minut na wykonanie testu. Każdy zawodnik konkursu otrzymał w prezencie zabawkę logiczną „Matematyczny Tangram”.

Znamy już wyniki tegorocznego „Kangura Matematycznego”. Jeden z uczniów naszej szkoły zdobył wynik bardzo dobry:

• Kategoria Maluch, klasa 3: Dybeł Kacper – 101,25 pkt.

Pięcioro uczniów zdobyło w konkursie wyróżnienia. Są to:

• Kategoria Żaczek, klasa 2: Kobielus Jakub – 70,75 pkt.
  • Kategoria Maluch, klasa 4: Prus Emil – 86,25 pkt.
  • Kategoria Beniamin, klasa 5: Białow Tomasz – 91,25 pkt., Sierp Marcin – 78,25 pkt.
  • Kategoria Beniamin, klasa 6: Gawron Emilia – 94,75 pkt.

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy, a uczniów naszej szkoły już dziś zapraszamy do udziału w następnej edycji konkursu w przyszłym roku.

Opracowała: mgr Anna Pytel