Wycieczka do Studia Filmów Rysunkowych

W środę 16 października uczniowie klasy III A i III B uczestniczyli w pełnej wrażeń wycieczce do Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku Białej oraz Muzeum Fauny i Flory Morskiej i Śródlądowej w Jaworzu. Pierwszym przystankiem było Studio Filmów Rysunkowych – miejsce, gdzie powstały kultowe polskie animacje, takie jak „Bolek i Lolek” czy „Reksio”. Uczniowie mieli okazję poznać tajniki tworzenia filmów animowanych, zobaczyć, jak wygląda proces powstawania rysunków postaci, a także zwiedzić historyczne wnętrza studia, które od dziesięcioleci bawi i uczy kolejne pokolenia. Dużym zainteresowaniem cieszyły się oryginalne szkice bohaterów i możliwość obejrzenia fragmentów znanych kreskówek.
Następnie grupa udała się do Muzeum Fauny i Flory Morskiej i Śródlądowej w Jaworzu, gdzie uczniowie poznali fascynujący świat zwierząt. Muzeum zaskoczyło bogactwem eksponatów – od tropikalnych ryb, przez koralowce, po morskie skorupiaki. Wycieczka dostarczyła uczniom nie tylko wielu edukacyjnych informacji, a także mnóstwo radości i niezapomnianych wrażeń. Wszyscy wrócili pełni pozytywnych emocji oraz nowej wiedzy, którą z pewnością wykorzystają na zajęciach szkolnych.

Opracowała: mgr Agnieszka Matejko