Wspólnie dbamy o naszą planetę – obchody Światowego Dnia Ziemi

Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto całego Świata obchodzone 22 kwietnia. Każdego roku uczniowie naszej szkoły aktywnie włączają się w obchody tego wyjątkowego wydarzenia, aby pokazać jak ważne jest dbanie o naszą planetę.

Z tej okazji podjęliśmy szereg działań, które mają na celu podniesienie świadomości ekologicznej każdego z nas, co w przyszłości przyczyni się do poprawy kondycji  naszej planety. Na szkolnym korytarzu pojawiła się gazetka ekologiczna z okazji Dnia Ziemi. Przypomina ona wszystkim, że mamy piękną, niepowtarzalną planetę, o którą powinniśmy dbać. Ponadto uczniowie wraz z nauczycielami stworzyli plakaty i prace plastyczne, których treść niesie ważne przesłanie – przyszłość Ziemi zależy tylko i wyłącznie od jej mieszkańców, czyli nas samych.

Opracowała: mgr Agnieszka Matejko