Natalka i Antek w Świecie Wielkiej Matematyki

Uczniowie klas drugich w roku szkolnym 2024/2025 realizują projekt edukacyjny „Natalka i Antek w Świecie Wielkiej Matematyki”. Jego celem jest zwiększenie kompetencji matematycznych i rozwijanie u dzieci zainteresowania matematyką poprzez wykonywanie zadań metodą projektu. Projekt składa się z 8 modułów, których tematyka jest zgodna z kierunkami polityki Ministerstwa Edukacji Narodowej na rok szkolny 2024/2025. Aktywności podejmowane w trakcie realizacji modułów sprzyjają rozwijaniu kompetencji kluczowych, które są podstawą do osiągnięcia sukcesu w życiu zawodowym i prywatnym. I moduł – „Matematyka w grach planszowych” zrealizowaliśmy w październiku. W kolejnych miesiącach będziemy wykonywać zadania z kolejnych modułów.

Opracowała: mgr Anna Więckowska