MOVE WEEK POLAND

W ostatnim tygodniu maja uczniowie klas 1-3 dołączyli do MOVE Week. Europejski Tydzień Ruchu to globalne wydarzenie, które pokazuje korzyści wynikające z aktywnego stylu życia.
W naszej szkole zorganizowano ciekawe zajęcia sportowe w sali gimnastycznej, na kompleksie sportowym Orlik oraz na pobliskim placu zabaw i siłowni zewnętrznej. Nie zabrakło zajęć rytmicznych i tanecznych. Pierwszoklasiści korzystali również z lekcji pływania na krytym basenie. Dodatkowo przeprowadzono aktywne przerwy z wykorzystaniem gry „Mega chińczyk”, chusty animacyjnej oraz zabawy w szczura.

Wydarzenie koordynowane jest w Polsce przez organizację – Fundację V4Sport, a jego współorganizatorem jest Stowarzyszenie Osób Wspierających Aktywność Jesteśmy dla WAS. Projekt został współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz środków UE.

Mamy nadzieję, że udział w wydarzeniu zachęci uczniów do aktywnego stylu życia.

Opracowała: mgr Anna Więckowska